דברו איתנו: 073-7441377

7 טיפים- אסטרטגיה שיווקית לעסקים קטנים ובינוניים

טיפים

ישנם המון דרכים ואסטרטגיות לשיווק העסק. הנה 7 טיפים- אסטרטגיה שיווקית לעסקים קטנים ובינוניים שיעזרו לכם להתחיל ולהתפתח נכון:

אסטרטגיה שיווקית לעסקים קטנים- מתחילים:

אתם חייבים להיות מסוגל לתאר מה אתה עושה/מה העסק שלך עושה- במשפט בודד אחד. אני יודע שזה נשמע כמו הבקשה הכי מופרכת, אבל קחו רגע, תחשבו טוב ותרשמו בדיוק את מטרת ומהות העסק במשפט בודד אחד. אחרי שסיימתם ונראה לכם שקלעתם 'בול', תשאלו את החברים שלכם מה דעתם בנוגע למשפט שלכם. דעתם הכנה תתן לכם מושג האם אתם בכיוון הנכון או שחייב לעשות שינוי מהיר.

2. אסטרטגיה שנייה: 

תהיו ייחודיים בכל מה שאתם עושים. אל רק תתנו שירות. החלטתם על טקטיקה ייחודית? תישארו עקביים במאמצי השיווק שלך. 

אתם חייבים לזכור- בסופו של דבר העקביות והסממנים שלה, יהפכו לחלק בלתי נפרד מהמותג שלכם. אז תשמרו על הייחודיות שלכם גם בזמנים קשים ותנסו לחדש ולהתאים את

3. אסטרטגיה שלישית:

אל תדלגו על תהליכים: קחו זמן כדי להכיר את קהל היעד שלכם ואת היתרון היחסי שלכם, לפני שאתם מתחילים במאמצי השיווק. כך תוכלו לבנות בקלות יתרה את אתר הבית ולהתאים את מסרי המותג לפי היעדים והמטרות שקבעתם. וכך מאמצי הפרסום שלך עשויים לשאת תוצאות חיוביות. בכל מקרה- אל תסחפו לשיווק "נגרר". זאת האופציה הכי פחות טובה מבחינתנו.

4. אסטרטגיה רביעית:

נצלו את קשרי החברה שלך בצורה חכמה. בחן את הסביבה הקרובה אליכם ואת מערך הקשרים שלהם ונסה למצוא הזדמנויות עסקיות שנמצאות ממש "מתחת לאף" שלכם.

5. אסטרטגיה חמישית:

תזכרו שמאמצי שיווק לא עקביים הם בזבוז כסף. אל תתפתו לנסות את כל סוגי השיווק ודרכי הפרסום. קבעתם יעדים, סימנתם מטרה וכלי ביצוע- הישארו בנתיב שלכם ושמרו על עקביות.

6. אסטרטגיה שישית:

חפשו דרכים כדי לבסס אותכם או מי מהארגון שלכם כ"כמומחה" בתחום . תערכו שיחות אישיות עם מכרים וחברים. באופן אישי וברחבי הרשת. חישבו על פרסום מאמרים, מתן הרצאות, פרסום בלוג מקצועי וכדומה.

7. אסטרטגיה שביעית:

דאגו שכל מאמצי השיווק שלכם יהיו בהירים וקצרים. אני חוזר. קצרים. אל תכבירו במילים או בפרסום "מעיק". אנשים היום, יותר מתמיד, חסרי סבלנות ורגילים לעבד מסרים קצרים וקולעים.

למרות שחלק מהטיפים הנ"ל יכולים להשמע לכם ברורים מאליהם, רוב בעלי העסק לא טורחים לחשוב עליהם או לבצעם. תעברו שוב על הנקודות והנה לכם אסטרטגיה שיווקית לעסקים קטים ובינוניים שתגרום לכם להתחיל לעבוד נכון.

הנה סרטון קצר על 4 עקרונות של אסטרטגיה שיווקית, תהנו:

http://www.youtube.com/watch?v=hZLMv5aexto

קידום ובניית אתרים חברה לקידום אתרים